İzmir Çeşme Dalyan Koyu Butik Mimari Tasarım 56 odalı Lüks Otel

İZMİR/ÇEŞME/DALYAN MAH.

0 TL

Çeşme butik otel projesi bulunduğu konum itibariyle Çeşme yarımadasındaki nezih bölgelerden biri olan Dalyan’da yer alır. Sakızlı Koy'a 100 metre, Ali Bostan plajına ise 200 metre yürüyüş mesafesi olan butik otel projesi terkleri dahil 4.000m2 arazi üzerinde 3 ayrı blok şeklinde tasarlanmıştır. 3 adet olimpik yüzme havuzu ve 1 adet çocuk havuzu ile 30 metre uzunluğunda yapay şelalenin de yer aldığı butik otel projesinde 56 oda bulunmaktadır. Odaların en küçüğü 24m2, en büyüğü 56m2 kullanım alanı sunmakta olup, balkonlu ve teraslı konseptedir.

Butik otel projesinin lobi alanı 160m2, restoran için ayrılan alan ise 200m2’dir. Türk hamamı bölümünde 8 kurna bulanan projenin sauna bölümü 30 kişi kapasitelidir. Ayrıca proje içerisinde buhar banyosu ve sauna bölümleri de bulunmaktadır. Projede personelinin kalacağı bölüm olarak 3 ayrı yatakhaneli oda bulunmaktadır. Çamaşır odası ve depolama alanları ile her ince ayrıntı düşünülmüştür. Peyzajı ve ışıklandırması ile dikkat çeken projenin otel odalarında VRV ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır.

*2019 sezonu için 350 gün rezervasyon almış otelin yıllık 5 Milyon TL cirosu bulunmaktadır. Ekspertiz raporlu portföydür.

 

 

ÖZELLİKLER

7092 Ada 11-12-13 parseller otel olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Otele giriş kuzey tarafındaki 4510 sokaktan sağlanmaktadır. Girişte ilk olarak lobi binası inşa edilmiştir. Otel ile havuz bölümü haricindeki alanların çimlendirilmesi yapılmış, bahçe alanı olarak kullanımı tasarlanmıştır. Bahçedeki yürüyüş yolları seramiktir. Parselin çevresi duvar ile çevrili olup, palmiye, muz, çam ağaçları ile çevrilidir. Bahçe içerisinde çeşitli ağaçlar ve çiçekler ile birinci sınıf peyzaj çalışmaları yapılmıştır. Otel 3 blokta toplam 56 oda kapasitelidir.

LOBİ BİNASI

Lobi binası betonarme tarzda tek katlı olarak inşa edilmiş olup 134m2 alanlıdır. Lobi binası, lobi alanı ve wc bölümlerinden oluşmaktadır. Lobide yer döşemeleri mermer, duvarları kısmen saten alçı kısmen dekoratif ahşap kaplıdır. Lobi bölümünü geçince otel bölümüne giriş sağlanmakta olup üç parsel üzerinde her bir parselde bir bina olmak üzere üç adet otel binası bulunmaktadır. Otel binaları bodrum+zemin+1 normal kattan oluşmaktadır. 

11 PARSEL I 1. OTEL BİNASI

Lobi binasının karşısında bulunan otel binası parsele dik olarak konumlandırılmıştır. Bodrum+zemin+1 normal kattan oluşmaktadır. Yapının bodrum katı yaklaşık 220m2 alanlı olup, zemin katı yaklaşık 202m2 kapalı alan ve 83m2 teras alanlı ve 1.katı yaklaşık 202m2 alanlıdır. Binada bodrum katındakilerden 2 adedi havuzdan girişli olmak üzere toplam 19 adet otel odası bulunmaktadır. Odalar banyolu olup, iki yatak, dolaplar, minibar, kasa, tv, banyo dolabı pencere perdeleri bulunmaktadır.

12 PARSEL I 2. OTEL BİNASI

Girişte soldaki bina parsele yatay olarak konumlandırılmıştır. Yapının bahçe katı yaklaşık 280m2 alanlı olup, zemin ve 1. katları 220m2 kapalı alanlı ve 103m2 teras alanlı olup, teras alanları kapatılarak oda oluşturulmuş ve 202m2 kapalı alan ve 83m2 teras alanından oluşmakta ve 1.katı yaklaşık 202m2 alanlıdır. Binada bodrum katındakilerden 2 adedi havuzdan girişli olmak üzere toplam 19 adet otel odası bulunmaktadır. Odalar banyolu olup, iki yatak, dolaplar, minibar, kasa, tv, banyo dolabı pencere perdeleri bulunmaktadır. Otel odalarında yer döşemeleri laminat parke duvarlar saten alçı üzeri saten boyalı, tavanları asma tavan alçıpan kaplama olup, içerisinde led aydınlatmalar ve VRF iklimlendirme üniteleri yangın alarmları mevcuttur. Bina mevcutta toplam 624m2 kapalı alan ve 83m2 teras alanlıdır.

 

13 PARSEL I 3. OTEL BİNASI

Lobinin sağ tarafındaki otel binası, parsele yatay olarak konumlandırılmıştır. Bodrum + Zemin +1 Normal Katlı inşa edilmiş yapıya bahçe kotundan bakıldığında 2 katlı olarak gözükmektedir. Otel bloğunun bodrum katında personel odaları ve yemekhane bulunmakta olup zemin ve 1. katlarında otel odaları bulunmaktadır. Bodrum katı mevcutta yaklaşık 300m2, zemin katı mevcutta yaklaşık 202m2 kapalı alanlı ve 83m2 teras alanlı, 1. katı 202m2 alanlıdır. Yapı toplam 704m2 kapalı alan ve 83m2 teras alanlıdır. Toplam 12 oda bulunmaktadır. Odalar banyolu olup, 2 yatak, dolaplar, minibar, kasa, tv, banyo dolabı pencere perdeleri bulunmaktadır. Otel odalarında yer döşemeleri laminat parke duvarlar saten alçı üzeri saten boyalı, tavanları asma tavan alçıpan kaplama olup, içerisinde led aydınlatmalar ve VRF iklimlendirme üniteleri yangın alarmları mevcuttur. Otel binasının ön tarafında 1 adet yaklaşık yüzme havuzu ve 1 adet çocuk havuzu bulunmakta olup havuz içerisinde jakuzi ve fıskiye bölümleri bulunmaktadır. Havuz bölümü villaya yaklaşık 1m mesafede konumlandırılmış olup, odalardan havuza ulaşım oldukça rahat sağlanmaktadır. Havuz ile villa yapısı bodrum katları arasında perde beton ile boşluk bırakılarak otel içerisinde rutubet oluşumunu önlemek amaçlı yalıtım oluşturulmuştur. 

 

7092 ADA 11-12-13 PARSELLER I YAPISAL ÖZELLİKLER

Otel odalarında yer döşemeleri laminant parke duvarlar saten alçı üzeri saten boyalı, tavanları asma tavan alçıpan kaplama olup, içerisinde led aydınlatmalar ve VRF iklimlendirme üniteleri yangın alarmları mevcuttur. Bina mevcutta toplam 624m2 kapalı alan ve 83m2 teras alanlıdır. Otel binasının ön tarafında 1 adet 200 m² yüzme havuzu bulunmakta olup Havuz içerisinde jakuzi ve fıskiye bölümleri bulunmaktadır. Havuz bölümü villaya yaklaşık 1m mesafede konumlandırılmış olup, odalardan havuza ulaşım oldukça rahat sağlanmaktadır. Havuz ile villa yapısı bodrum katları arasında perde beton ile boşluk bırakılarak otel içerisinde rutubet oluşumunu önlemek amaçlı yalıtım oluşturulmuştur. Havuz ile bina arasından bodruma iniş gerçekleştirilmekte olup, havuz ve bina arasında bodrumda Türk hamamı ve sauna bölümleri oluşturulmuştur, bu bölüm yaklaşık 120m2 alanlıdır. Sauna bölümünde tüm hacimler ahşap, Türk hamamı bölümünde tüm hacimler mermerdir. Bu bölümün ve göbektaşının ısıtması ısı pompaları ile sağlanmaktadır.

Otelde 200 m²+120m²+180 m² toplamda 500m² 3 adet yüzme havuzu bulunmakta olup havuz içerisinde jakuzi ve fıskiye bölümleri bulunmaktadır. Havuz bölümü villaya yaklaşık 1m mesafede konumlandırılmış olup, odalardan havuza ulaşım oldukça rahat sağlanmaktadır. Havuz ile villa yapısı bodrum katları arasında perde beton ile boşluk bırakılarak otel içerisinde rutubet oluşumunu önlemek amaçlı yalıtım oluşturulmuştur.

 

Yatırım alanı olarak değerlendirebileceğiniz tesisi randevu talebinde bulunarak görebilir ve gezebilirsiniz. Yanıtlanmasını istediğiniz sorularınız için ilanda yazılı iletişim numarasını arayabilirsiniz


Benzer Bölgedeki İlanlar